Jakie są objawy boreliozy?


Typowym, pierwszym, objawem po ukąszeniu przez kleszcza jest tzw. rumień – kolista czerwona plama z jaśniejszym lub ciemniejszym centrum. To widomy znak zarażenia boreliozą. Niestety rumień pojawia się tylko w ok. 30% przypadków i dodatkowo może nie być zauważony.

Złą wiadomością jest to, że borelioza przez długi czas może mieć formę ukrytą i dopiero w momencie osłabienia organizmu ujawnia się dając wiele objawów.

Objawów występujących w następstwie zarażenia boreliozą jest bardzo dużo i są bardzo różnorodne. Część z nich to:Na podstawie opisywanych dolegliwości część lekarzy poszukuje ich przyczyn nie biorąc pod uwagę boreliozy. Prowadzi to do postawienia niewłaściwej diagnozy i rozpoczęcia nieskutecznego leczenia. Oczywiście objawy wymieione wyżej mogą być rezultatem innych chorób, niemniej w przypadku ich występowania warto również przeprowadzić dokładne badania pod kątem boreliozy. W gabinecie medycyny naturalnej Medi-Lyme w Gliwicach oferujemy badania na boreliozę i jej koinfekcję przy uzyciu biorezonansu. Metoda ta ma bardzo wysoką skuteczność (ponad 90%), polecamy również terapie boreliozy polem elektromagnetycznym.