RAINDROP TECHNIQUE - olejki wykorzystywane przez gabinet Medi-Lyme w Gliwicach podczas masażu



VALOR – (zawiera olejki świerku, drzewa różanego, wrotyczu pospolitego i żywicy olibanowej na bazie z olejku migdałowego). Łagodna i kojąca, pomaga zrównoważyć potencjały elektryczności ciała i pobudza regulację kręgosłupa. Wpływa na układ limbiczny podnosząc samoocenę, wzmacniając poczucie pewności siebie i dodając odwagi. Pomaga w zachowaniu równowagi energetycznej organizmu. Harmonizuje emocje, pomaga w otwieraniu się i pozbywaniu blokad emocjonalnych, daje uczucie radości, lekkości, równowagi.

OREGANO – (Origanum Vulgare) – karwakrol. Jeden z najsilniejszych antymikrobowych olejków aromatycznych. Badania na Weber State University wykazały, że niszczy 99% kolonii bakterii Streptococcus pneumoniae (pneumokoki) w laboratoryjnej próbie, bogaty w fenylopropanoidy, które oczyszczają i wspomagają ściany receptorów komórkowych, by prawidłowo odbierały bodźce. Wzmacnia poczucie bezpieczeństwa.

TYMIANEK – (Thymus Vulgaris) – zawiera tymol – silny przeciwutleniacz. Antyseptyczny, wzmacniający odporność, wspierający naturalne mechanizmy obronne organizmu. Macierzanka była stosowana w walce z bakterią, która powoduje wąglika. Świetnie działa na górne drogi oddechowe i zatoki.

BAZYLIA – (Ocimum basilicum) – chawikol metylu. Może mieć wpływ relaksujący zarówno na mięśnie kontrolowane przez wolę i niezależne od woli. Mięśnie zależne od woli to wszystkie mięśnie ruchowe ramion, nóg, pleców, szyi i twarzy. Zwiększa poziom energii, daje jasność i koncentrację umysłu, pomocna przy zmęczeniu psychicznym. Używany w napięciowych bólach głowy. Może ulepszyć pracę zmysłów: smaku i węchu.

CYPRYS – (Cupressus sempervirens). Przeciw mikrobowy. Wspiera układ krążenia i limfatyczny. Stymuluje naturalną produkcję białych ciałek. Może pomóc w leczeniu emocjonalnych traum i uspokoić gniew. Przywraca poczucie bezpieczeństwa i ma silne właściwości uziemiające.

WINTERGREEN – (Gaultheria procumbens / Betula aleghaniensis). Wspiera system kostno-stawowy. Wspiera wydolność organizmu. Golteria to ponad 95% salicylanu metylu, naturalnego związku chemicznego, często kojarzonego z aspiryną. Wykazuje silne działanie przeciwbólowe, rozkurczowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, ściągające i antyoksydacyjne. Olejek przenikając przez skórę przedostaje się również do krwiobiegu, działając również moczopędnie.

MAJERANEK – (Origanum marjorana). Działa relaksująco na mięśnie zależne i niezależne od woli. Mięśnie niezależne od naszej woli to serce, przepona, układ pokarmowy i rozrodczy. Kojący dla nerwów, poprawia funkcjonowanie naszego mózgu. Używany w migrenach.

AROMA SIEZ –(delikatna mieszanka zawiera olejki bazylii, majeranku, lawendy, mięty pieprzowej i cyprysu). Uspokaja, relaksuje i likwiduje napięcie. Relaksuje napięte mięśnie, likwiduje spazmy i kurcze mięśni. Może przynieść ulgę w bólach głowy, okolic szyi i dla zmęczonych stóp.

MIĘTA – (Mentha piperita) mentol. Wspiera system trawienny, oddechowy i nerwowy. Ma zastosowanie w bólach głowy. Badania dowodzą, że wdychanie mięty pieprzowej poprawia koncentrację i przyswajanie informacji. Odtruwa wątrobę. Olejek synergiczny, który podtrzymuje i usprawnia korzystne działanie innych olejków.