Masaż bańką ogniową (chińską)


Masaż bańką ogniową został zaczerpnięty z techniki stawiania baniek w medycynie chińskiej jak i ze starożytnej medycyny naturalnej stosowanej przez Greków, Babilończyków i Egipcjan. Współcześnie głównym kierunkiem wykorzystania baniek jest leczenie przeziębień oraz grypy przez zwiększanie odporności organizmu. Natomiast mogą one też służyć do masażu leczniczego w dolegliwościach mięśniowych, kręgosłupa oraz w walce z cellulitem i rozstępami.

Masaż bańką chińską to metoda, w której stopniowo przesuwa się zassaną bańkę, obejmując jej działaniem coraz większy obszar ciała. Metoda ta niesie ulgę w bólach, drętwieniu, reumatyzmie i innych objawach występujących na rozległych i umięśnionych partiach ciała, jak ramiona, plecy, talia, biodra i nogi.

Masaż działa na:
Działanie próżni powoduje pobudzenie:
Dodatkowym efektem masażu jest także poprawa perystaltyki jelit, co nie tylko doskonale wpływa na nasze zdrowie, ale także samopoczucie.

Do masażu ciała stosowane są tradycyjne bańki ogniowe jak i silikonowe. Dobór techniki zależy od miejsca ich używania jak i oczekiwanych efektów terapeutycznych.

Masaż bańką chińską trwa zazwyczaj ok. 15 - 30 minut, przy masażu większej partii ciała nawet do 60 minut. Dla uzyskania oczekiwanych rezultatów powinien być wykonywany w seriach (10 - 12 zabiegów), z odstępami między zabiegami nie dłuższymi niż 3 dni. Profilaktycznie można go wykonywać przynajmniej 1 raz w tygodniu.

W gabinecie Medi-Lyme z powodzeniem wykorzystujemy powyższą technikę, co potwierdza wielu zadowolonych klientów.