Irydologia – oko zwierciadłem twojego organizmu


Irydologia to nauka o tęczówce oka, na jej powierzchni odzwierciedlają się wszystkie narządy wewnętrzne i zewnętrzne. W pracy irydologa istotna jest znajomość mapy irydologicznej, która w ściśle określony sposób pokazuje umieszczenie części ciała, układów i narządów. Jeżeli, w którymś z nich dochodzi do zaburzeń funkcjonowania lub zmian chorobowych, uwidacznia się to na tęczówce oka w postaci różnych znaków.

Analiza irydologiczna, to jedna z metod praktykowanych w naszym gabinecie. Stanowi indywidualną analizę jak i uzupełnienie wywiadu pacjenta przy innego typu metodach określających stan jego zdrowia. Jest całkowicie bezbolesna. Za pomocą odpowiedniego oświetlenia oka i bardzo dobrej jakości aparatu, robione jest zdjęcie, które następnie oglądamy w powiększeniu na ekranie. Sposób ten nie męczy oka pacjenta długotrwałą ekspozycją na światło.

Przeprowadzenie analizy irydologicznej pozwala na wczesne wykrywanie zaburzeń organizmu. Często zanim pojawią się subiektywne i obiektywne oznaki choroby już widać określone zmiany na tęczówce. Dzięki analizie tęczówki można ocenić stan zdrowia całego organizmu, a nie jedynie jego części. Stanowi ona o kierunku poszukiwań, nie jest jednak wyrokiem. Oprócz tego metoda ta pozwala w pewnym sensie prognozować lub określić wrodzone skłonności do niektórych chorób. Irydolog nie stawia diagnozy w sensie klinicznym np. reumatoidalne zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane, grzybica, białaczka itp., lecz poprzez analizę wskazuje narządy, które nie działają w sposób prawidłowy, w których toczy się stan zapalny lub są osłabione.

W gabinecie MEDI-LYME pozwól sobie spojrzeć w oczy i zadbać o twoje zdrowie.